Yatak Odası

Siyah Beyaz Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda yatak odalarında görülen yeni trend akımlarından biri de; siyah beyaz renklerinden oluşan yatak odası dekorasyonları. Zıt renkler kullanılarak yapılan yatak odası dekorasyonları oldukça modern görünüyor. Birbirine zıt olan iki rengi dekore etmek için ana eşyalarda beyazı kullanabilir aksesuar seçeneklerinde de siyah renginden faydalanabilirsiniz.

Beyaz bir yatak ve yatak başlığı ana eşyalar arasında kullanılır. Gardırop ile komidinlerde de beyaz renk kullanılması uygundur. Halı ile perde rengi genellikle siyah renkten seçilir. Siyah perdeler yatak odalarında karanlık oluşturduğu için tercih edilmektedir. Halı seçiminde sadece siyah tercih etmek istemiyorsanız siyah ve beyazdan meydana gelen bir halı tercihi de yapabilirsiniz. Zemin üzerinde siyah kullanırsanız mekan olduğundan daha dar görünebilir. Bunun yerine halının siyah ve beyazdan oluşmasına özen göstermelisiniz.

Siyah ve beyazdan meydana gelen yatak odalarına bir alternatif seçenek de; siyah mobilyaları ana eşya olarak kullanmaktır. Diğer ürünlerde ise siyah kullanılmalıdır. Yalnızca beyaz perde veya beyaz halı kullanmak uygun olmayacağı için yine iki renkten meydana gelen halı ve perde seçilmelidir.

Siyah mobilyaların ağırlıklı olduğu bir yatak odası tercih ediyorsanız mutlaka büyük mumlardan faydalanın ve bu mumları beyaz tercih edin. Resim çerçevesi olarak beyaz ve dış kısmı incili olan çerçeveleri tercih edin. Yatak odasında daha otantik bir dekorasyon örneği yakalamak istiyorsanız; beyaz veya siyahtan meydana gelen renkli abajurları tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu