Oturma Odası

Mükemmel Oturma Odası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oturma odalarında her gün saatlerce zaman geçirdiğiniz için bu bölgelerin rahat eşyalarla donatılmış olması gerekmektedir. Aynı zamanda kullanışlı olması gereken oturma odalarında yer alan eşyaların yerleştirme düzeni oldukça önemlidir.

Odanın şekline uygun olarak yerleştirilen oturma odaları her zaman için daha kullanışlıdır. Odanız kare ya da dikdörtgense işiniz biraz daha kolay. Fakat üçgen tarzındaki oturma odalarında yerleştirme düzeni zor olabilir. Odanızda şekil değişiklikleri varsa mobilyalarınızı satın alacağınız yer ile bu durumu mutlaka paylaşmalısınız..

Oturma odasında bulunan kanepeler, puflar ve koltuk takımlarının belli bir düzen içinde yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu yerleştirme düzeninde en önemli olan ayrıntı; insanların oturduklarında birbirlerini rahatca görebilmeleridir. Oturma grubu kare ya da daire şeklinde yerleştirilirse misafirler birbirini görerek rahat edeceklerdir.

Televizyonu odaya doğru yerleştirmek çok önemlidir. Odada nereden bakılırsa bakılsın televizyonun parlama yapmaması ve düzgün görünmesi gerekir. Bu nedenle sizi izlerken zorlayacak yerleştirme örneklerinden kaçının. Boyun tutulması yaşatacak şekilde yerleştirilen televizyonlar aynı zamanda bir ya da iki kişinin televizyonu iyi görmesine uygun şekilde yerleştirilmiştir. Bu kesinlikle yanlış bir televizyon yerleştirme şeklidir.

Oturma odasında yer alan sehpalar atıştırmalık bir şeyler yerken size kolaylık sağlayacak eşyalardan biridir. Sehpaları oturma odası için renkli özellikte ve çok yer kapmayacak şekilde küçük ölçülerde seçmelisiniz. Renkli sehpalar odaya canlılık katacak ve bir şeyler yiyip içerken size kolaylık sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu