Oturma OdasıSalon

Dikdörtgen Salonlar Nasıl Döşenmeli?

Dikdörtgen salonlar yapısı nedeniyle farklı olduğu için oldukça dikkatli döşenmelidir. Rahat hareket etmek için kısıtlı bir alan vardır ve bu alanı iyi şekilde değerlendirmek gerekir. İnce uzun bir kısımdan ve dar bir en boyutundan meydana gelen dikdörtgen salonlar kare salonlara nazaran daha zor dekore edilir.

Dikdörtgen bir salona sahipseniz ilk olarak hangi eşyayı nereye yerleştireceğinizi bilmeniz gerekir. Televizyonun tam karşısına üçlü koltuğunuzu koyabilir ve her iki tarafına tekli koltukları yerleştirebilirsiniz. Koltukları sıra ile dizmek tıpkı bir tren görüntüsü vereceği için araya tekli koltuklar koyarak bu görüntüyü biraz daha kırmanız gerekir. Bu görüntünün dengelenmesi için araya tekli koltuklar koyulmalıdır. Tekli koltuğun diğer yanına ise; ikili koltuğu koyabilirsiniz.

Yemek masasını dikdörtgen salonun tam ortasına koyamazsınız. Odanın şekli buna Müsaade etmez. Giriş ve çıkışın daha kolay sağlanması için yemek masasını hemen girişe koymayı tercih edin. Kapıya yakın olması sebebiyle işiniz daha da kolaylaşacaktır. Eşyalarınızın bazı boyutlarını dikdörtgen seçmeye özen gösterin. Yemek masası tercihinizde de mutlaka dikdörtgen masaları tercih edin. Yuvarlak masalardan uzak durun. Bu masalar odanın şekline uygun değildir. Salonu daha ferah göstermek amacıyla odanın uygun bir yerine ayna asabilirsiniz. Böylece bulunduğunuz ortam çok daha geniş görünecektir. Dikdörtgen tipli salonlarda zigon sehpalarınızı yerleştirebileceğiniz en uygun yer tekli koltukların arasıdır. İkili veya üçlü koltukların arasına yerleştirilen zigon sehpalar kötü bir görünüm yaratır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu