Oturma OdasıSalon

Pastel Pembe Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Dekorasyonda kullanılan eşyaların yanı sıra renklerin de önemli bir yeri vardır. Gün içinde bulunduğunuz her mekanda farklı bir dekorasyon unsuruna rastlarsınız. Ortamda yer alan dekorasyon örneği insanların ruhunu yansıtır. Bir araya gelen renkler dekorasyonun ana öğesini oluşturur. Dekorasyonda son dönemlerin vintage dekorasyon örnekleri arasında görülen pastel pembe çeşitli renklerle bir araya getirilerek kullanılır.

Pastel pembe rengi bir arada kullanabileceğiniz en iyi renk tonlarından biri de; gridir. Metalik gri ile mükemmel bir şekilde uyum sağlayan pastel pembe bir mekanda ahenkli bir şekilde kullanılabilir. Griden meydana gelen büyük bir koltuğu pastel pembe ile uyumlu hale getirmek için; perdeler ve çiçekler pembe seçilebilir. Tekli koltuk yada puf minderler tercih edecekseniz yine pembe renginden faydalanabilirsiniz. Pembe gri uyumu odanızı daha soft bir hale getirir. İş yerinde bu iki renkten faydalanacaksanız gri rengini daha fazla kullanmaya özen gösterin. Ofisin ciddi ortamı çok pembe tonlaması kullanıldığında bozulabilir.

Pembe ile bir arada kullanılan renklerden biri de; beyazdır. Beyaz yine ana renk olarak seçilmeli ve küçük ayrıntılarda pastel pembe kullanılmalıdır. Pastel pembenin en çok ön plana çıktığı renk uyumlarından biri de; siyah ile fuşya tonlarıdır. Pembe yastıklarda ve objelerde tercih edilirken, siyah ile fuşya rengi ana renklerde tercih edilir. Pembenin zıttı olan açık ya da koyu renkler pastel pembe ile rahatlıkla kullanılabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu