Oturma OdasıSalon

İskandinav Tarzı Dekorasyon

Sadeliği seven kişilerin tercih ettikleri dekorasyon örneklerinden biri de; İskandinav tarzı dekorasyonlardır. Bu stil bir dekorasyon örneği oluşturmak istiyorsanız sadeliği sevmeniz gerekir. Sadelikten uzak her eşya İskandinav tarzına uygun uygun değildir. İskandinav tarzı dekorasyon bu nedenle günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmeye başlanmıştır.

İskandinav tarzı dekorasyonda modern bir görünüm vardır. Oldukça kullanışlı eşyalarla donatılan evinizde İskandinav tarzının renkleri genellikle beyazdır. Eşyalarda ve duvar renginde genellikle açık renkten faydalanılır. Dekorasyonda ahşap eşyalar ön plana çıkar. Mobilyalar modern görünümlü ve evinizi boğmayacak cinsten seçilir.

Dekorasyon örneklerinden biri olan İskandinav tarzı dekorasyonunda beyaz kanepeler, beyaz koltuklar başlıca eşyaları oluşturur. Dekorasyonda ortaya yine modern görünümlü bir sehpa yerleştirilir. Sehpa ahşaptan yapılmış olmalı ve bakıldığında dinginlik vermelidir. Beyaz rengin bu dekorasyonda soğuk bir izlenim vermesi olasıdır. Bu nedenle beyaz yada krem rengi çeşitli aksesuarlarla canlandırılır. Renkli bir kaç vazo İskandinav tarzı dekorasyonunda kullanılabilir. İsterseniz bu dekorasyon örneğinde renkli yastıklardan faydalanabilir ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

İskandinav tarzı dekorasyonda sadelik her zaman ön planda olmalıdır. Fakat beyaz ya da krem rengini kullanırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Aksi takdirde bu stilden uzaklaşarak ortaya farklı bir dekorasyon örneği çıkarabilirsiniz. Dengeli bir biçimde sadelik kullanırsanız evinizde huzur hakim olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu