Genç Odası

Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Genç odaları dekore edilirken belli başlı unsurlar gözönünde bulundurulmalıdır. Görsellikten öte çalışma yerinin önemi de dekorasyon yapılırken ortaya çıkar.

Renk seçimi dekorasyon yapılırken en önemli faktördür. Genç odalarında renklerin daha çok enerjik ve spor çizgilerde olması beklenir. Enerjik olan renkler gençlerin ruh halini yansıtmak için oldukça başarılıdır. Genç odası için dekorasyon yapılırken yatak odasının büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Oda ne kadar büyükse yatak da o kadar büyük seçilebilir. Oda da iki kişi kalacaksa ayrı ayrı yatak kullanmak yerine ranza tercih edilebilir.

Genç odalarında yeni sezonunu en sık tercih edilen rengi beyazdır. Kızlar ve erkekler için uygun olan beyaz rengi sakinlik içeren bir renk tonudur. Eşya seçiminde çok fazla aksesuardan mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Uyumak ve çalışmak için kullanılan odalarda aksesuar çok olduğunda dikkat dağılır ve tercih edilmez. Yatak, masa, şifonyer ve dolap genç odalarının belli başlı eşyalarını oluşturur.

Eşyalar belli bir düzen içinde odaya yerleştirilirken çalışma masası odanın ışık alan bölümüne konulmalıdır. Yatağın yerleştirilme yeri ise en az ışık alan kısmı olmalıdır. Yatağın yanında yer alan komidin işlevsel olduğu kadar dekorasyonda görsellik sağlar.

Genç odalarında duvar rengi olarak genellikle duvar kağıtları kullanılır. Renkli duvar kağıtları gençler için enerjik yönüyle daha estetiktir. Duvarlarda koyu renkli boyalardan ve koyu renkli duvar kağıtlarından kesinlikle uzak durulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu