Oturma OdasıSalon

Duvar Saati Dekorasyonda Nasıl Kullanılır?

Evlerin ve ofislerin en iyi aksesuarlarından biri olan duvar saatleri, zamanı öğretmenin yanı sıra mekanlarınızı farklı bir boyuta taşır. Duvar saatini kullanarak dekorasyonda çok daha farklı sonuçlar almak istiyorsanız bir takım noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Duvar saatini kullanacağınız duvarın rengi ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Birbirine yakın renk tonlarında olması her zaman için tercih edilir. Krem rengi bir duvara krem rengi tonlarında bir duvar saati takılması tercih edilmelidir. Duvar saati seçerken ortama uygun şekilde duvar saati tercihi yapmalısınız. Duvar saatini çocuk odasında kullanacaksanız daha renkli modellerden faydalanabilirsiniz. Eğlenceli saatler çocuk odalarında kullanılabilir. Mutfaklarda kullanılacak duvar saatleri ise daha çok meyveli, çatal bıçak desenlerinden meydana gelen saatler olmalıdır. Ofislerde kullanılacak olan duvar saatleri ise klasik yada modern tarzda olabilir.

Odanızın teması her ne ise; duvar saati olarak da o temaya sadık kalmalısınız. Geleneksel bir şekilde döşenmiş bir odaya sahipseniz kullanacağınız duvar saati; ahşaptan yapılmış olmalıdır. Saatler kullanılırken mutlaka uygun olan duvara asılmalıdır. Küçük boyutlara sahip bir saati büyük bir duvarda kullanmanız büyük bir dekorasyon hatasıdır. Büyük saatlerde aynı biçimde küçük duvarlarda kullanılmaz. Oda ne kadar büyükse saatin boyutu da o kadar büyük olmalıdır.

Modern görünümlü bir dekorasyona sahip odalarınız için çerçevesiz olan duvar saatlerinden faydalanabilirsiniz. Monotonluğun dışına çıkmak için kullanılan bu saatler vintage dekorasyonda daha çok tercih edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu