Yatak Odası

Modern Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

Yatak odanızı modern içeriklere sahip eşyalarla donatmak istiyorsanız; şık bir yatak seçmekle işe başlayabilirsiniz. Yatağın bazalı olması oldukça önemlidir. Eşyalarınızı daha iyi toparlayabilmek için yatak şık aynı zamanda bazalı olmalıdır.

Zarafet bakımından şıklık yakalamak istiyorsanız beyaz ya da krem rengi gibi yatak odası renklerinden faydalanabilirsiniz. Yatak odasında kırmızı ve siyah gibi renkler modern görünüm sergilemez. Gözü yoran bu renkler modern çizgili yatak odaları için tercih edilmemelidir.

Modern yatak odalarının belli başı özellikleri arasında şık görünüşlü, abartıdan oldukça uzak ve klasik çizgilerde olmayan ayrıntılar yer alır. Modern yatak odalarında aksesuarlar genellikle ahşap tercih edilir. Taşlı, altın yada gümüş gibi renklerden oluşan aksesuarlar modern yatak odaları için uygun değildir.

Modern yatak odalarının en öne çıkan aksesuarları arasında tablolar yer alır. Bu tablolar tam olarak yatağın başına yerleştirilir. Asılacak tablonun renk uyumu odanın renk uyumuyla aynı olmalıdır. Tablo rengiyle komidinin üzerine koymuş olduğunuz abajur renklerinin aynı olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde renk kargaşalığı yaşanacak ve ortamın modern görünümü dağılacaktır.

Abajur seçiminde taşlı ya da işlemeli olan abajurlardan mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Abajur kesinlikle sade görünümlü ve soft renklerden meydana gelmelidir. Taşlı olan abajur çeşitleri daha çok klasik olan yatak odaları ile uyumludur. Modern bir şekilde dizayn edilmiş yatak odaları huzur ve dinginliğin tanımını oluşturur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu