Yatak Odası

Vintage Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Vintage tarzını iç mekanlara yansıtmak istiyorsanız kendinize özel alanlarda kullanmayı deneyebilirsiniz. Yatak odaları vintage tarzının yansıtılabileceği en iyi alanlardan biridir.

Vintage dekorasyununda genellikle eski ile yeni parçalar bir arada kullanılır. Daha modern bir görünüm sunması açısından eskitilmiş eşyalar modern renklerle bir arada kullanılır. Vintage yatak odasında kullanabileceğiniz renklerin başında; pudra pembe geliyor. Pudra pembe haricinde toprak tonlarını da bu tarzda kullanabilirsiniz. Beyaz ile mavi renk tonları da vintage tarzı yatak odalarında sıklıkla kullanılır. Yatak odasında kullanılması gereken en iyi renk toprak tonlarındaki renklerdir.

Yatak odasında vintage tarzını yansıtmak istiyorsanız eskitme tarzında mobilyalar kullanmalısınız. Pudra pembe, mavi, beyaz gibi renklerde dekorasyonda aksesuar rengi olarak kullanılmalıdır. Yatak odanız son derece genişse yatak başında puf kullanılabilir.

Vintage tarzının en önemli öğelerinden biri de; dantellerdir. Bunun için yatak örtüsünde ve perdelerde danteller sıklıkla kullanılır. Komodinlerde ve abajurlarda soft renkler kullanılmalıdır. Dantel haricinde başka ayrıntılara yer verilmemelidir.

Yatak odasında vintage tarzını uygularken halı seçimi olarak mobilyalarla aynı renk tonlarında halı kullanılmalıdır. Aksesuar tercihlerinde olabildiğine soft tonlar kullanılmalıdır. Bu renklerin en başında ise pudra pembesi gelir. Kullanılacak aksesuarlar ve objeler pudra pembesinden seçildiğinde odanın vintage havası tamamlanır. Dilerseniz abajur tercihlerinde de hem soft renkli hem de dantelli abajurlar kullanabilirsiniz. Bu tip abajurlar yatak odanıza romantik bir görünüm kazandırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu