Yatak Odası

Bohem Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Bohem tarzına sahip bir yatak odası istiyorsanız büyük ihtimalle rahatlığı ve yaşanmışlıkları seven bir yapıya sahipsiniz. Karakterinizi yatak odasına yansıtmak için zıt renklerden yardım almalı ve dekorasyon aksesuarlarını bir araya getirmelisiniz.

Bohem tarzının belli başlı eşyaları arasında etnik detaylı objeler, maskeler ve tablolar yer almaktadır. Duvar renkleri mutlaka bohem tarzını yansıtacak şekilde olmalıdır. Duvar renklerinde kırmızı ve mor gibi renkler kullanılır. Zıtlık yaratacak renkler ön plandadır. Duvarların üzerine eskitme efekti de kullanılabilir. Duvara asılan guguklu bir saat bile tarzınızı iyi şekilde yansıtır.

Bu tip bir dekorasyon örneğini yatak odasında kullanmak için yatak odası mobilyalarını eskiciden edinebilirsiniz. Üzerinde bir kaç değişiklik yaparak kullanabilir ve yaşanmışlığın etkisi ile kendinize bohem bir stil yaratabilirsiniz. Nostaljik olarak odanıza koyacağınız ahşap bir dolap kırmızıya boyanabilir. Üzerine vernikledikten sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bohem yatak odası dekorasyonunu mumlarla, çeşitli kitaplarla ve dekoratif aydınlatma gereçleriyle süsleyebilirsiniz. Heykel gibi çeşitli şekillerde tasarlanmış nostaljik ürünlerde yatak odanızın bir parçası olabilir.

Yatak örtüsü ile perdelerde kullanacağınız kumaşlar mutlaka patcwork kumaşdan yapılmış olmalıdır. Kilim deseni gibi çeşitli etnik desenlerde bohem tarzına uyum sağlar. İsterseniz odanızda daha farklı bir görünüm elde etmek için koyu renk bir cibinlikte kullanabilirsiniz. Koyu renk cibinlikler bohem stiliyle örtüşen dekorasyon örneklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu