Oturma OdasıSalon

Kış dekorasyonu için dekorasyon fikirleri 

<p>Bugün ki yazımızda sizlere kış dekorasyonu ve son bahar dekorasyonu hakkında tavsiyeler vereceğiz. Çok fazla ayrıntı verip sizleri boğmak yerine küçük dokunuşlarla neler ortaya çıkarabileceğinizi anlatacağız.</p>

<p>Kış ayları için evinizi uygun şekilde döşemek istiyorsanız bu isteğinizi daha çok oturma odasında ve yatak odasında uygulayabilirsiniz. Diğer alanlar kış dekorasyonu için arka planda kalır.  

Kış dekorasyonunda yatak odalarınızı düzenlemek için ilk olarak pikeleri kaldırmakla işe başlayın. Yazlık olan çarşaflardan vazgeçerek daha kalın ve içinizi ısıtacak renklerde çarşaflar kullanmaya başlayın. Bunun yanında yatak odasında yere serdiğiniz halıları odanın her yerine gelecek şekilde büyük tercih edin. Yatak odasında kış mevsiminde yeşillik görmek isteyenler küçük çam fidelerinden faydalanabilirler.  

Kış dekorasyonunda salon içinde değişik ısıtıcılar kullanarak fark yaratabilirsiniz. Taşınabilir olan dekoratif ısıtıcılar salonunuza büyük bir fark getirecektir. İsterseniz salon içine şık bir şömine yaptırarak salonda kış dekorasyonu yapabilirsiniz.  

Kış aylarının en popüler aksesuarları içinde çam ağaçları, noel baba yastıkları ve kozalaklar gelir. Bu aksesuarları daha çok oturma odalarınızda kullanmayı tercih edin. Edineceğiniz kalın ve küçük bir halı oturma odanızı daha sevimli bir görünüme getirir. Ayrıca kullanacağınız çizgili ve renkli battaniyeler oturma odanızın bir köşesinde dekoratif bir öğe şeklini alır.  

Yerlerde kullanacağınız renkli minderlerde kış ayları için iyi bir dekorasyon fikridir. Koltukta oturmaktan sıkılanlar için iyi bir alternatif olan renkli minderler sizi hem sıcak tutacak hem de renkleriyle içinizi ısıtacak. Oturma gurubunuzun rengine uygun büyük minderlerden edinerek bu farklılığı odalarınıza dizayn edebilirsiniz. </p>

Sonbahar için dekorasyon önerileri

<p>Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde evinizi sonbahar için uygun vaziyette dekore etmek isteyebilirsiniz. Doğada meydana gelen renk değişiklikleri evinizi dekore ederken size yardım edecek öneriler sunuyor.  

Evlerinizde sonbahara uygun bir ortam yakalamak istiyorsanız; ilk olarak oturma odalarından işe başlayın. Oturma odasında yer alan koltuk takımlarınızın üzerinde bulunan yastıkları sonbaharın renkleri ile değiştirebilirsiniz. Koltukların üstünde kullanacağınız şallar bahara uygun bir hava verecektir. Battaniyeler ise tekli koltuklarda muhteşem görünecektir.  

Sonbahar dekorasyonu için yatak odalarında farklılık istiyorsanız nevresim takımın değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Saksılarda artık taze çiçek yetiştirmenin mevsimi geçti. Bu nedenle vazoların içine kurumuş çiçekler yerleştirebilirsiniz. Sonbaharın renklerinden meydana gelen kurumuş çiçekler evinizde bahar havası estirmenizi sağlayacak.  

Duvar renklerini de bahar havasına uydurmak istiyorsanız; açık toprak tonlarını kullanabilirsiniz. İsterseniz sonbaharı yansıtan duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Toprak tonlarında bir sehpa, puf ve lambader odanızın havasını bir anda değiştirmeye yarayacaktır.  

Kumaş değişikliğine gitmek istiyorsanız; kaşmirden veya yünlü kumaşlardan faydalanarak döşeme yaptırabilirsiniz. İskoç tarzını benimseyerek odalarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kazayağı deseni sonbahar için oldukça uygun bir desendir. Desenleri istediğiniz gibi battaniyelerde ya da kırlentlerde kullanabilirsiniz.   

Sonbaharda evin aydınlatması biraz daha loş görünmelidir. Bahar havasını daha iyi yansıtmak için, mumlardan yardım alabilirsiniz. Dekoratif mumlar baharda size hem romantik bir hava sağlayacak hem de loş bir ışık kaynağı oluşturacaktır. </p>

<p>Bu yazımızda restore ettiğiniz evinizi nasıl dekore edebilirsiniz şeklinde öneriler sunduk. Daha fazla öneri için İnşaat Dekorasyon‘u takipte kalın!</p>

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu