Oturma OdasıSalon

Antre Dekorasyonunun İncelikleri

Antreleriniz evinizin karakterini yansıtan en önemli bölgelerden biridir. Evinizde antre dekorasyonu yapmadan önce evinizdeki eşyaları iyi gözlemleyerek bu doğrultuda bir tercih yapmalısınız.

Antrede başlıca eşyaların ve öğelerin bulunması zorunludur Bunlardan ilki; aynalardır. Aynaları hem eve girerken hem de dışarı çıkarken kendinize bakmak için kullanabileceğiniz gibi ortama derinlik vermek için de kullanabilirsiniz. Antrede zorunlu olarak kullanacağınız eşyalardan biri de askılardır. Askılar çantalarınızı, paltolarınızı ve ceketlerinizi asabileceğiniz pratik eşyalardan biridir. Antreda zorunlu olarak kullanılması gereken bölmelerden biri de; dolaplardır. Eşyalarınızı saklamak için uygun olan dolaplar aynı zamanda iyi bir dekorasyon örneği olarak kullanılır.

Banka benzer alanlar ayakkabılarınızı giyerken size kolaylık sağlar. Bunun için antrenize bir bank yerleştirebilir ve ayakkabılarınızı giyerken rahat hareket edebilirsiniz. Antrede dekorasyon yaparken ayakkabılık kullanmanız şarttır. Ayakkabılarınızı yerleştirebileceğiniz bir alan antrede yer almalıdır.

Yıkarıda sayılan aksesuar ve eşyaları antrede modern bir biçimde kullanabilirsiniz. Eskitilmiş banklar veya askılar antrenize modern olmanın yanı sıra nostaljik bir görünüm kazandıracaktır. Antrede kullanacağınız renklerde giriş kısmının geniş görünmesi açısından oldukça önemlidir. Beyaz gibi açık renkler antrede her zaman daha iyi görünür. Girişe genişlik kazandırması açısından daha çok beyaz ve kırık beyaz gibi renklerden faydalanmalısınız. Kullanacağınız ayna gibi derinlik katan eşyalar ince ve uzun olmalı ve kapıdan girildiğinde hemen karşıda olmalıdır. Grişte görünen aynaların derinlik katma kabiliyeti daha yüksektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu