Mutfak

Yemek Masası Nasıl Süslenir

Yemek masaları için tercih edeceğiniz süslemeler en az yemeklerin lezzeti kadar önemlidir. Misafirlerinize kendilerini daha iyi hissettirmek istiyorsanız; yemek masası süslemelerine maksimum oranda özen göstermelisiniz.

Yemek masasında olması gereken masa örtüleri ütülenmiş olarak kullanılmalıdır. Örtüyü tamamlayan runnerlar ve peçeteler renk olarak uyum içinde olmalıdır. Renk uyumları bu detayda çok önemlidir. Porselen bir yemek takımı aynı tonlardaki bardaklar masaya estetik bir hava katacaktır.

Yemeğiniz oldukça resmi bir yemek davetiyse yemek takımlarında tek renk kullanmaya özen gösterin. Beyaz bu davetler için en iyi renktir. Yemek masasında çatalların ve bıçakların dizilişi çok önemlidir. Sıralama olarak sağdan tabak kısmına doğru; kaşık, tatlı kaşığı ve bıçak olarak ayarlanmalıdır. Sol kısımda ise; salata çatalı, yemek çatalı, tatlı çatalı olmalıdır. Masanıza çok daha şık bir görünüm vermek için; şamdanlar, peçeteler ve peçete tokaları kullanabilirsiniz.

Dostlarınızla birlikte samimiyetin var olduğu bir yemek yiyecekseniz; geometrik şekillerden meydana gelen masa örtülerini tercih edebilir ve eğlenceli peçeteler seçebilirsiniz. Vazoda yer alan kır çiçekleri ortamın havasını sıcak bir hale getirecektir.

Özel günlerde yemek masası düzeni için kırmızı masa örtüsü kullanabilir aynı zamanda bunu aksesuarlara da yansıtabilirsiniz. Kalpli peçeteler nişan yemekleri için uygunken, çamlar, yeşil peçeteler daha çok yılbaşı yemekleri için tercih edilir. Doğum gününde yenecek yemekler içinse; renkli peçeteler ve eğlenceli aksesuarlar kullanılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu