Salon

Salon Aksesuarları Nasıl Seçilir

Misafirlerinize kapılarını açtığınız salonlar evin en şık bölümlerinden biridir. Salonda hangi mobilyayı kullanırsanız kullanın mutlaka dekoratif objelerden faydalanmanız gerekir. Aksesuarlar salonu tamamlayan en önemli parçaları oluşturur.

Salon aksesuarları arasında tablolar, duvar aplikleri ve saatler en sık tercih edilen ürünler arasındadır. Aksesuar konusunda kararsız kaldıysanız; ihtiyaç ve dekoratif olarak iki gruba ayırabilir ve bu doğrultuda seçim yapabilirsiniz. Salonlarda duvar saati gerekli iken dekoratif mumluklar sadece isteğe bağlı olarak kullanılır. Salonun tamamlayıcısı olan eşyalar her zaman daha önemlidir.

Salonlarınızı romantik bir şekilde dekore etmek istiyorsanız; dantelden ve çiçekli olan aksesuarlardan faydalanabilirsiniz. Koltuk örtülerinde ise yine keten kumaşları yada çiçekli kumaşları kullanabilirsiniz. Romantik havayı daha fazla güçlendirmek adına farklı tercihlere de yönelebilirsiniz.

Modern görünümlü bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız; duvar saatlerinden ve biblolardan ilham alabilirsiniz. Büyük boyutlu mumlarda modern görünümlü salonlar için ideal aksesuarlar arasındadır.

Bohem stiline hitap eden bir salon dizaynına sahipseniz; koltuk yastığını çok sayıda kullanabilir ve yer minderlerinden ilham alabilirsiniz. Renkli kanvas tablolar bohem stilinin güçlendirecek parçalardandır. Etnik desenlere sahip olan aksesuarlar bohem tarzını tamamlar.

Klasik bir salonunuz varsa; asil bir görünüm yakalamalısınız. Bunun için antik görünümlü vazolar ve klasik tablolar ihtiyacınızı giderecek eşyalar arasındadır. Antikacılardan edindiğiniz eşyalar klasik salon dekorasyonuna uyum sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu