Çocuk Odası

Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilmeli?

Çocuk odalarının dekorasyonunda çok klasik ve modern parçalar haricinde spor çizgiler içeren ayrıntılar kullanmalısınız Odanın genel görünümü ferah olmalı ve çocuğunuzun ruhuna hitap etmelidir.

Çocuk odalarında aydınlatma çok önemlidir. Odanın yeterli derecede aydınlık olmasına özen gösterin. Duvarların açık renk olması, mobilya renklerinin pastel renklerden oluşması son derece önemlidir. Odanın güneş görmesi en iyi tercihtir. Güneş görmeyen çocuk odaları açık renk duvarlarla dengelenebilir.

Yatak başına konulan komidin ve gece lambası çocuk odasında mutlaka olması gereken eşyalardandır. Çocuk odalarında gece lambası seçiminde mobilyalara uygun renkte bir lamba almayı ihmal etmeyin. Çocuk odasında olmazsa olmazlar arasında masa ve kitaplıkta bulunur. Çocuğunuz küçük yaşlarda okuma alışkanlığı edinmeli ve bu nedenle kitaplığa mutlaka yer verilmelidir.

Çocuk odalarında duvar rengini farklı malzemelerden elde etmek istiyorsanız duvar kağıdı kullanmayı deneyin. Sadece yatağın başına yani tek duvara da çeşitli desenlerden meydana gelen duvar kağıdı kullanabilirsiniz.

Kız çocuklarının odasında farklılık yaratmak istiyorsanız cibinlik kullanmayı deneyin. Kız çocukları cibinlik sayesinde kendilerini prenses gibi hissedecekler. Çocuk odalarında ebeveynlerin en çok şikayet ettikleri durumlardan biri de; oyuncak düzeni. Oyuncakların düzenini sağlamak için şık kutular edinmeyi unutmayın. Hasır sepetler yada dış kısmında karikatür olan sevimli sepetler odadaki oyuncakları başarılı bir şekilde toplayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu