Oturma OdasıSalon

Deri Koltukla Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Deri koltuklar önceki yıllarda sadece bürolarda kullanılıyordu. Ayrı bir duruşu olan deri koltuklar zaman içinde evlerde de kullanılmaya başlandı. Deri koltuklar günümüzde sadece siyah renkte değil. Siyahın yanında; kırmızı, bordo ve lacivert gibi farklı renkte ki alternatifleri de mevcut.

Deri koltuklar genel olarak fazla kullanışlı değildir. Yaz günlerinde terletme özelliği olan deri koltuklar, kış günlerinde ise üşütürler. Bu nedenle ev için de daha az kullanılan odalara yerleştirilmeleri uygundur. Oturma odasında deri koltuk kullanılmamalıdır.

Kahverengi bir deri koltuk takımına sahipseniz en uygun malzemeler ahşap olanlarıdır. Kahverengi deri koltuklar ahşap rengi aksesuarlar ve eşyalarla uyum sağlar. Deri koltuklar daha çok modern ve spor çizgide olan eşyalarla bir araya getirilir. Kendi başına oldukça ağır görünümlü olduğu için bu hava spor eşyalarla dengelenmeye çalışılır.

Deri koltuklarınızın rengi kahverengi dışında farklı seçilebilir. Salonda kırmızı renkten meydana gelen deri koltuk düşünüyorsanız; diğer eşyaları daha sade seçmelisiniz. Kırmızı deri koltuk seçiminde halılar krem rengi olmalı ve form bakımından kesinlikle sade görünmelidir.

Deri koltuklarınız daha modern gözüksün istiyorsanız bunu çeşitli aksesuarlarla sağlayabilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız aksesuarlar kesinlikle kanvas tablolar olmalıdır. Konsepti ne düşünüyorsanız aksesuar tercihini o doğrultuda yapmayı unutmayın. Deri koltuklarla beraber modern görünüm sağlamak için amorf objelerden de faydalanabilirsiniz. Çeşitli vazolar, süs eşyaları ve mumluklar modern görünüm için ideal eşyalardandır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu