Oturma OdasıSalon

Dekorasyonda Country Tarzı Nasıl Yapılır?

Dekorasyonda country tarzını evinizin her köşesinde sergilemek istiyorsanız; eskilere göz atmanız yeterli olacaktır. Açık ve ferah renkler evinizin her köşesini yaşanabilir hale getirecek.

Naturel renklerin birleşiminden oluşan bir oda country tarzını en iyi şekilde yansıtır. Maviler ve beyazların bir arada kullanıldığı oturma odaları country tarzına en iyi örnektir.

Country tarzında kullanılan koltuklar genellikle hacimli ve yumuşak koltuklardan oluşur. Koltuklar ev içinde rahatlığınızı en iyi şekilde karşılayacak eşyalardan biri haline gelir. Soft renkleri sevenler country tarzını oldukça benimseyecek. Çiçek desenlerinden meydana gelen kırlentler ve soft renklerin uyumu country tarzının en iyi şekilde evinize uyarlanmasına yardım edecek.

Country tarzında genellikle küçük boyutlu halılar kullanılır. Klasik dekorasyonun simgesi haline gelen büyük halılardan kaçınmalısınız. Country tarzının en önemli aksesuarları arasında; ferforjeden meydana gelen aksesuarlar gelir. Abajurlar, kuş kafesleri ve metal ayaklı çerçeveler country tarzında sıklıkla kullanılır. Mobilyalarda ise daha çok ahşap dokulu mobilyalar tercih edilir. Bazı mobilya örneklerinde beyaza boyanan ahşap mobilyalar kullanılır.

Country tarzını en iyi şekilde yansıtmak için beyaz renginden sıklıkla yararlanmalısınız. Ferforje ürünleri genel olarak beyazdan meydana gelir ve bu aksesuarlar beyaz ve mavi gibi koltuklarla desteklenir. Perde seçiminde ise yine beyaz ve mavi gibi renklerin gücünden faydalanılır. Çiçekli perdeler bu stilde sıklıkla kullanılan perde örneklerindendir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu