Oturma OdasıSalon

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma İpuçları

Dekorasyonda mekanda kullanılan eşyalar her zaman en mükemmeli yansıtmayabilir. Eşyalarınızı iyi şekilde sergilemek için aydınlatmaya da önem vermelisiniz. Yanlış bir aydınlatma dekorasyonu yetersiz gösterir.

Oturma odalarında kullanılması gereken aydınlatmaların başında lambaderler gelir. Taşınabilir aydınlatma aygıtları oturma odaları için idealdir. Film izlerken ya da kitap okurken taşınabilir aydınlatmalarınızı odanın istediğiniz köşesine yerleştirebilirsiniz.

Salonlarda ışığın iyi bir şekilde kullanılabilmesi için yoğun bir aydınlatmaya ihtiyaç vardır. Bunun için tavan aydınlatmaları bol ışıklı olmalıdır. Modern bir salon dekorasyonuna sahipseniz; başka renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Mor veya mavi ledlerden meydana gelen aydınlatmalar salonu daha modern bir görünüme taşır. Salon dekorasyonunda klasik bir tarz tercih ediyorsanız; avize modellerinden taşlı olanları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebek yada çocuk odalarında aydınlatma tercih edilirken göz sağlığı ön planda tutulmalıdır. Çok parlak olmayan aydınlatmalar idealdir. Tepeden gelen aydınlatmalar değil, arka taraftan gelen ışık kullanılmasına dikkat edilmelidir.

Banyolarda da evin diğer bölümlerinde olduğu gibi aydınlatma oldukça önemlidir. Tavan aydınlatması banyolarda sıklıkla kullanılır. Bunun için aydınlatmanın güçlü olması tercih edilir. Aynaların üst tarafında kullanılması uygun olan led aydınlatmalar banyo için idealdir. Gece lambası olarak da tercih edilebilir. Banyoya loş bir ışık kaynağı arıyorsanız bu ledlerden faydalanabilirsiniz. Mutfaklarda aydınlatma seçenekleri daha çok led aydınlatma ürünleri kullanılarak sağlanır. Led aydınlatmalar mutfak dolaplarınızı ön plana çıkarır ve daha modern görünmelerini sağlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu