Çocuk Odası

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

Evlerinizi dekore ederken eğlenerek yerleştirdiğiniz odaların başında çocuk odaları gelir. Renkler ve desenler çocuk odalarının enerjik bir boyuta taşır. Mobilyalar ve aksesuarlar renkli ve bir o kadar işlevseldir.

Erkek çocuk odalarını döşerken kız çocuklarından daha farklı renkler tercih edilir. Mavi erkek odaları için ilk akla gelen renklerin başındadır. Mavinin soğuk tonları değil sıcak tonları tercih edilmelidir. Mavi ile beyazın uyumu erkek çocuk odaları için idealdir. Mobilya tercihi mavi ise perdelerde yada aksesuarlarda beyaz tercih edilmelidir.

Çocuk odaları için halı seçiminde açık renk halılardan uzak durmak gerekir. Yiyecekleri ve içecekleri halının üzerine döken çocuklar oda dekorasyonunu negatif etkilerler. Bu sebeple mavi renk ağırlıklı bir halı kullanılması uygun olacaktır.

Erkek çocuğu ilerki yıllarda odasının kız çocuğu ile paylaşacaksa odanın hakim rengi beyaz seçilmelidir. Beyaz rengi aydınlık görünümünün yanı sıra hem kız hem de erkek için ideal bir renktir. Perdelerde ve çeşitli aksesuarlarda kullanılan beyaz mobilyalar için de tercih edilebilir. Erkek odalarında son senelerde bordo rengi de kullanılmaya başlandı. Bordo bebek mavisi rengi ile bir araya getirilerek dekorasyon örnekleri yaratılıyor. Borbo mobilya tercih edecekseniz diğer eşyaların hepsini bebe mavisi seçmelisiniz. Bordo rengi oldukça sert özellikli bir renk olduğu için zıt renklerle yumuşatılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu