Oturma Odası

Sonbahar İçin Dekorasyon Önerileri

Yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde evinizi sonbahar için uygun vaziyette dekore etmek isteyebilirsiniz. Doğada meydana gelen renk değişiklikleri evinizi dekore ederken size yardım edecek öneriler sunuyor.

Evlerinizde sonbahara uygun bir ortam yakalamak istiyorsanız; ilk olarak oturma odalarından işe başlayın. Oturma odasında yer alan koltuk takımlarınızın üzerinde bulunan yastıkları sonbaharın renkleri ile değiştirebilirsiniz. Koltukların üstünde kullanacağınız şallar bahara uygun bir hava verecektir. Battaniyeler ise tekli koltuklarda muhteşem görünecektir.

Sonbahar dekorasyonu için yatak odalarında farklılık istiyorsanız nevresim takımın değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Saksılarda artık taze çiçek yetiştirmenin mevsimi geçti. Bu nedenle vazoların içine kurumuş çiçekler yerleştirebilirsiniz. Sonbaharın renklerinden meydana gelen kurumuş çiçekler evinizde bahar havası estirmenizi sağlayacak.

Duvar renklerini de bahar havasına uydurmak istiyorsanız; açık toprak tonlarını kullanabilirsiniz. İsterseniz sonbaharı yansıtan duvar kağıtlarından da faydalanabilirsiniz. Toprak tonlarında bir sehpa, puf ve lambader odanızın havasını bir anda değiştirmeye yarayacaktır.

Kumaş değişikliğine gitmek istiyorsanız; kaşmirden veya yünlü kumaşlardan faydalanarak döşeme yaptırabilirsiniz. İskoç tarzını benimseyerek odalarınıza farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kazayağı deseni sonbahar için oldukça uygun bir desendir. Desenleri istediğiniz gibi battaniyelerde ya da kırlentlerde kullanabilirsiniz.

Sonbaharda evin aydınlatması biraz daha loş görünmelidir. Bahar havasını daha iyi yansıtmak için, mumlardan yardım alabilirsiniz. Dekoratif mumlar baharda size hem romantik bir hava sağlayacak hem de loş bir ışık kaynağı oluşturacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu