Oturma OdasıSalon

Ahşap Paletlerle Evinizi Baştan Yaratmanın Yolları

Ahşap doğallığın simgesi olarak evinizde kullanabileceğiniz pek çok farklı alan yaratır. Ahşap paletlerden faydalanarak bir çok ürün tasarlayabilir hatta kendiniz bile bu harika eşyaları yapabilirsiniz.

Ahşap paletlerden faydalanarak evinizde yapabileceğiniz en temel eşyalardan biri de; orta sehpalardır. Orta sehpayı yapmak için iki adet paleti üst üste koyabilir ve bu paletleri beyaz renge boyayabilirsiniz. İsterseniz sehpanın ayaklarına tekerlek yerleştirebilir ve farklı dizaynlar ortaya çıkarabilirsiniz. Orta sehpanın üzerine bir cam yerleştirebilir ve görüntüyü daha modern bir şekle getirebilirsiniz. Mobilyalarınıza uygun olarak sehpayı farklı renklerde de kullanabilirsiniz.

Ahşap paletlerden faydalanarak yatak başlığı da yapabilirsiniz. Yatak başlıkları farklı renklere boyandıklarında yataklarınızı daha şık gösterir. Renkli yatak başlıkları odanın havasını birden bire değiştirir. Paletleri kullanarak yatak başlığı yapabileceğiniz gibi yatak bile yapabilirsiniz. iki paleti üst üste koyup kendinize yatak yapabilirsiniz. Aynı şekilde yatağı değişik renklere boyamanız mümkün.

Günümüzde ahşap paletlerden en çok yapılan eşyalar arasında; koltuklar yer alıyor. Bu koltukları bahçelerde, balkonlarda yada evinizde bile kullanabilirsiniz. Oturma alanları için şık bir tasarım örneği olan ahşap paletler çoğu zaman renkli yastıklar eşliğinde kullanılır.

Bahçenizin durumu uygunsa ahşap paletleri kullanarak şık bir salıncak yapabilirsiniz. Bir paleti ip ile yukarıdan bağlayarak kendinize konforlu bir dinlenme alanı yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu