• Anasayfa
    • İNŞAAT DEKORASYON
    • .
Üyelik Girişi
Site Menüsü
Site Haritası
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret47068
Evim Türkiye Fuarı emlak satışları ile başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, THY resmi ulaşım sponsorluğunda, Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı, Messe Düsseldorf’ta bugün ziyaretçilere kapılarını açtı. 8-10 Şubat tarihleri arasındaki fuar da gayrimenkul sektörü temsilcileri yurt dışında yaşayan gurbetçilerle buluştu. 

HER BÜTÇEYE UYGUN EMLAK SEÇENEĞİ VAR

Fuar ile birlikte Türkiye’nin önde gelen 76 gayrimenkul şirketinin stantlarında gurbetçiler ev, iş yeri ve dükkan gibi projeleri yakından inceleme fırsatı buldu.

Her bütçeye uygun emlak seçeneklerinin bulunduğu fuar, İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Türkiye’nin Almanya Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Medya Grubu CEO'su ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, Demirören Medya Gazeteler Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz ve ISTexpo Genel Müdürü İsmail Sezen’in katılımıyla başladı.
Ünlü isimlerin de bulunduğu fuarda TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü M. Zeki Adlı da yer aldı.

Bakan Yardımcıları Fatma Varank ve Sabri Erdil ile Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Medya Grubu CEO'su ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal stantlarda gayrimenkul sektörü temsilcileri ile sohbet etti.

BÜROKRATİK İŞLEMLERİN SADELEŞMESİ SAĞLANDI

İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Türkiye ve Almanya arasında büyük bir iş ve gönül birliği olduğuna vurgu yaparken, bu fuarın ise yeni yatırımlar anlamında önemli bir köprü olacağını dile getirdi. Erdil, konut sektörünün global düzeyde yeni bir değişim yaşadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

"Konut sektörünün kamu tarafından yeni bir vizyona kavuşması ve sadece iç pazara değil global pazara yönelik de yapılandırılması gerektiğini düşünüyorum ve bu anlamda da bir değişik söz konusu. Ayrıca yeni düzenlemeler ile alım satımdaki bürokratik işlemlerin de sadeleştirilmesi sağlandı. Bu anlamda Türkiye'ye yatırım ve konut alımında uygulanan vatandaşlık sistemi de ilgi çekiyor."

“ÜÇ GÜNDE 6 BİN 500 ZİYARETÇİ BEKLENİYOR”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank da, “Ülkemizin gayrimenkul sektörünün tanıtımı için oldukça önem arz eden bir programda bir aradayız" diyerek şöyle konuştu:

"Evim Türkiye Fuarı’nın düzenlenmesinde emeği geçenlere, Demirören Medya Grubu’na, buluşmamıza ve istişare etmemize vesilen olan tüm dostlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca üç günde 6 bin 500 ziyaretçi bekleniyor. Umarım bu beklentinin çok daha üstüne çıkar. Bakanlığımıza bağlı TOKİ de; fuarda destekleyici katılımcı olarak yer alıyor. Fuar, Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla yatırımlarını gerçekleştirebilecekleri bir platform olma özelliğini taşıyor.
Evim Türkiye Fuarı, Türkiye’nin yatırım için güvenli ve değerli bir pazar olduğunun da açık bir göstergesi. Fuarda; Türkiye’den emlak alma sürecindeki prosedürler, kolaylıklar, krediimkânları ve başta Emlak Konut olmak üzere diğer markaların projeleri anlatılıyor, sizlere tanıtılıyor. Almanya’da yaşayan kardeşlerimizin, gayrimenkul satışıyla ilgili sorularına cevap verilecek bir fuar. Ülkemizin içine sokulmak istendiği ekonomik kuşatmaya karşı başlattığımız kampanyaya gayrimenkul sektörümüz olağanüstü destek verdi. Medyamız da; projemizin milletimize ulaştırılmasında büyük özveri gösterdi”

  
478 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın